SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarott 11402135
*
nr 1140 2135
Dubbelkarott
pläter, England, längd: 30 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 18:24:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 22:32:07
1
1.200 kr
30/10 11:46:00
2
400 kr
30/10 11:46:00
1
450 kr (Budbetjänt)
30/10 18:19:11
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Dubbelkarott
Läs om budbetjänten
nr 1140 2135
Dubbelkarott
pläter, England, längd: 30 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 22:32:07 | 1 | 1.200 kr |
30/10 11:46:00 | 2 | 400 kr |
30/10 11:46:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
30/10 18:19:11 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41